Originální dárky pro Vaše známé a blízké

Udělejte radost španělskou kuchyní

Třebaže si můžeme nechat o cestování a poznávání nám doposud neobjevených zákoutí pouze zdát, zahraniční gastronomie může k nám zavítat také v těchto nelehkých chvílích. Svou lehkostí a lahodnou chutí si zamiluje snad každý španělskou gastronomii. Je všeobecně známo rčení, že teprve až ochutnáte speciality dané země, necháte prostoupit její poznání až do samotného nitru vlastního já. Neodmyslitelně to platí také o španělské kuchyni. Chuť jídla ovlivňuje také prostřední konzumace. Jinak totiž chutnají pokrmy na čerstvém vzduchu, pokud si uděláte piknik v parku či na lavičce u moře, jinak navštívíte-li tamější hospůdku a jinak v teple Vašeho domova.

Co je typické pro španělskou kuchyni?

Španělská kuchyně prošla rozmanitým historickým vývojem. Z období středověku si v sobě nese znaky arabské a židovské kuchyně. V období novověku patřilo Španělsko mezi přední velmoci, které bohatly koloniálními paství v Americe. Na severu poznáte také prvky francouzskou kuchyní. Ve Španělsku existují jídla typická pro celou zemi, tak charakteristická pouze pro určitý region. Ve středozemské kuchyni se hojně používá olivový olej, jehož je Španělsko největším producentem i konzumentem na světě. Vaše domácí španělské jídlo můžete ochutit olivovým olejem z pokrutin nebo extra panenským olejem. Jen stěží si lze španělskou kuchyni představit bez česneku, cibule, rajčat a paprik. Mezi oblíbené koření náleží šafrán a římský kmín. Rozšířené je užívání také medu a přidávání ovoce a mandlí do nejrůznějších jídel.

Španělské potraviny v české kuchyni díky značce Bassta

Celá řada španělských potravin je v České republice proslulá díky značce www.bassta.cz. Právě ta je zárukou nejlepší kvalitou výrobků. V současné chvíli je možné pod touto značkou naleznout především produkty v oblasti gastro – balení. Do českých hotelů, restaurací, bister a dalších pohostinství se díky značce Bassta dostává vysoce kvalitní sterilované ovoce a zelenina, tuňák ve slunečnicovém oleji a mnohé další potraviny.

25. 01. 2021

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
číst vše Nový příspěvek

Fotogalerie

Fotogalerie

Nejnovější diskutovaná témata

No ono záleží. Když někomu...
ubytování Rokytnice (27. 03. 2014)
Jo, Sport Hotel Bohemia! :-)
Chtěla bych se zeptat na pozivitvní...