Originální dárky pro Vaše známé a blízké

Výrobek Hoya BlueControl neutralizuje modré záření

Trávíte často volný čas u televize a v zaměstnání se neobejdete bez práce na počítači? LCD a LED počítačové a televizní obrazovky, chytré telefony, GPS zařízení i tablety vyzařují modré světlo, které je škodlivé lidskému zdraví. Ačkoliv modré záření je sama o sobě přírodním jevem, součástí denního světla a pomáhá lidem zůstat déle vzhůru, nadměrné množství modrého záření vydává nežádoucí účinky. Modré záření způsobuje pocit napětí v očích, jejich únavu a dokonce také nespavost. Modré záření může mít i příznivý účinek. Více informací se o modrém zařízení dočtete také na této webové adrese www.bluecontrol.eu/cs/home.

Modré záření je užitečné pro mezopické a skotopické vidění než pro vidění fotopické. Mezopické vidění se uplatňuje zejména při šeru, za soumraku. Uplatňuje se přitom tak zvané smíšené vidění oběma receptory sítnice. V případě skotopického vidění se jedná o tyčinkové noční vidění oka adaptovaného na tmu. Fotopické vidění představuji vidění oka adaptovaného na světlo. Tyčinky zajišťují skotopické a nižší myopické vidění. Modré světlo také napomáhá k udržení melatoninu. Melatonin je součástí každého žijícího organizmu. Melatonin se tvoří v noci a má neuroprotektivní, protirakovinné účinky a obsahuje také stárnutí. Dostatek modrého světla pomáhá starším lidem udržet fyzickou i psychickou pohodu.

Výrobek Hoya BlueControl neutralizuje modré světlo, které vyzařují obrazovky digitálních zařízení. Hoya BlueControl pomáhá snižovat únavu očí, pocit napětí v očích i nespavost. Uživatelé prostředku Hoya BlueControl si chválí zejména toto zařízení, protože udržuje oči v lepší kondici. 

27. 08. 2014

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
číst vše Nový příspěvek

Fotogalerie

Fotogalerie

Nejnovější diskutovaná témata

No ono záleží. Když někomu...
ubytování Rokytnice (27. 03. 2014)
Jo, Sport Hotel Bohemia! :-)
Chtěla bych se zeptat na pozivitvní...